Obserwatorzy

17 września 2013

Konturowanie twarzy

O konturowaniu twarzy na milion procent pojawi się filmik, ale wcześniej postanowiłam napisać notkę. Zaczynamy! ;)

Tutaj efekty przed i po.

Na początek nakładam podkład na całą twarz. Potem biorę dwa podkłady - ciemniejszy i jaśniejszy od naszego koloru skóry. Ja wybrałam dwa covery z KOBO, które do tego nadają się idealnie. 


Tutaj mamy pokazane co gdzie dać żeby np. zniwelować wysokie czoło, czy też wyszczuplić nos. Konturowanie można porównać do rysowania ołówkiem. Kiedy rysujemy i chcemy żeby rysunek wyglądał realistycznie, wtedy zaczynamy bawić się w grę światłocieni. Podobnie z twarzą. Więc krótko mówiąc to co chcemy hmm... oddalić(?) traktujemy ciemniejszym podkładem, a to co ma grać pierwsze skrzypce malujemy jaśniejszym podkładem. Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. Pamiętajcie, że konturować można nie tylko twarz, ale też np. obojczyki albo ręcę (np. tutaj KLIK kościotrupie ręce to tylko konturowanie, prostee ;p).

Tutaj przed roztarciem i po roztarciu, a w środku uwydatnione to, co ma być jasne , a co ciemne ;). Potem jeśli dalej czujemy niedosyt z konturowania, nakładamy puder (ja używam transparentnego) i zaczynamy konturowanie sypkimi bronzerami oraz rozświetlaczami. Pamiętajcie, że sypki produkt nakładamy na sypki produkt! Czyli zaraz po nałożeniu podkładu nie powinniśmy nakładać bronzera w postaci sypkiej. Dlatego też ja, robię to na końcu. Na koniec róż i już! ;)

Czy krótka notka na temat konturowania chociaż trochę pomogła? Miłego konturowania! Buziaki


A tu macie fajne zdjęcia z pokazanym konturowaniem :).
6 komentarzy:

 1. Świetnie to wszystko opisałaś :)
  Ja się przymierzam do nagrywania sporadycznie filmików, ale trochę się boję, a widziałam jeden Twój filmik makijażowy w sieci jakiś czas temu :) Bodajże jak malowałaś paletką Mary Macom (tak mi się coś kojarzy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc ja miałam obawy i dalej je mam, ale dużo osób prosiło o filmiki, a czasem tak jest łatwiej przekazać wiedzę niż poprzez notkę. Hmm taak jest jeden makijaż z użyciem tej paletki. Mój kanał: http://www.youtube.com/channel/UCaE0HNocCwnCZ686OGA1Stw?feature=watch

   Usuń
 2. chyba ja też muszę się zacząć bawić w konturowanie, bo efekt powalający:)

  OdpowiedzUsuń
 3. czym roztarłaś granice kosmetyku ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie to robię. Albo pędzel albo palce albo beauty blender. Ważny jest efekt, ale jeśli chodzi o klientki to nie robię tego palcami ze względu na higienę.

   Usuń