Obserwatorzy

26 lutego 2014

D.I.Y - świeczka z brokatem.

Wysiądę, przysięgam. Za pierwszym razem, kiedy montowałam filmik, niestety nie chciał się zapisać. Ściągnęłam program jeszcze raz, tym razem po zmontowaniu filmiku przez minutę obraz jest czarny i słychać jedynie głos. Chyba to jakiś znak, że nie powinnam dodawać tego filmiku (mowa o TAG friends). Jestem zmęczona użeraniem się z nim, więc dam sobie chwilę przerwy i jak będę mieć więcej wolnego czasu to go zmontuję, tym razem uważając, żeby niczego nie zepsuć ;D. A dzisiaj wstawiam takie d.i.y ze świeczkami. Skończyłam remont pokoju, teraz przyszedł czas na detale i w końcu zrobię room tour, który tak samo dawno obiecałam. Jeśli w ogóle chodzi o nagrywanie filmików to zaczęłam intenstywniej niż zwykle zbierać na aparat, 1/4 kwoty już uzbierana.Hmm całkiem całkiem. Z moich obliczeń wynika że w tym roku powinnam mieć ten aparat ;) <3. Chciaaałabym, bo blog i kanał ruszyłyby wtedy pełną parą. W KOŃCU.


Do wykonania takich świeczek potrzebne nam będą:
 1. Przyklejamy taśmę na wybranej wysokości w zależności od tego jak dużo chcemy brokatowej części na świeczce ;).

2. Smarujemy klejem obszar, gdzie ma być brokat. I tu niestety mój klej się kompletnie nie sprawdził. Użyłam, więc zamiast niego kleju z brokatem, który dostałam w empiku. Myślę, że w jakiś szkolnych sklepach też taki będzie.3. Obszar z klejem obficie obsypuje brokatem i robię to nad tacką, bo niestety brokat ma to do siebie, że jest wszędzie, a tacka chociaż w małym stopniu zapobiega bałaganowi. Brokat delikatnie przyklepuje palcem a potem nadmiar zrzucam na tacę.


4. Odklejam taśmę i gotowe ;). 


5. Teraz wycięłam sobie serduszko z kartki papieru. Możecie wyciąć cokolwiek chcecie, więc ogranicza Was tylko wyobraźnia :).


6.Mocuję kartkę taśmą klejącą.7. I znowu, klej, brokat, odklejam kartkę i voilà. 


8. Przy kolejnym wzorku, chciałam uzyskać nieregularną linię, więc użyłam tego cudeńka, również nabytego w empiku.


9. Jako, że klej z brokatem ma bardzo fajny aplikator, zrobiłam nim trochę dodatkowych wzorków :). 

Tak prezentują się gotowe świeczki ;).
3 komentarze:

  1. świetny pomysł na świeczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. kreatywna kobietka z Ciebie, a w dodatku prześliczna i mega uzdolniona <3

    OdpowiedzUsuń