Obserwatorzy

24 czerwca 2013

Regulacja Brwi

Regulacja/Podkreślenie brwi
Dzisiaj poruszę temat brwi. Jak wiemy regulowanie, podkreślanie i dbanie o nie, jest bardzo potrzebne ponieważ nadają twarzy charakteru, wyrazu oraz pięknie wykańczają makijaż. Postaram się w prosty sposób przedstawić moje metody.
A więc tak, kształt brwi ja zawsze ustalam w następujący sposób:
1. Coś podłużnego (patyczek, linijka, ołówek) przykładamy do płatka nosa i układamy w linii prostej, równolegle do początku naszego oka, od strony wewnętrznej. Otrzymujemy miejsce, gdzie powinna zaczynać się nasza brew.
2. Robimy dokładnie to samo, tylko teraz patyczek przechylamy i układamy mniej więcej w połowie naszego  oka. Tam powinno zaczynać się załamanie brwi. 
3. Na sam koniec przykładamy patyczek do płatka nosa i układamy go w miejscu zakończenia naszego oka od strony zewnętrznej. Właśnie w tym miejscu nasza brew powinna się kończyć.

Nigdy nie umiałam pisać tutoriali, więc ogółem idzie mi to bardzo ciężko, ale mam nadzieję, że to co napisałam wyżej jest zrozumiałe, a jeżeli nie, to liczę na to, że obrazek pomocniczy ułatwi sprawę.

Kiedy już wyreguluję brwi, brązową kredką, od dołu, rysuję kreskę zaznaczającą kształt brwi.
Następnie bierzemy skośny pędzelek, oraz cień. Odcień cienia do powiek każdy wybierze według uznania, ja lubię wyraziste brwi, więc wybieram dość ciemny brąz z palety sephora o której kiedyś wspominałam na photoblogu.
A teraz każdy musi tylko dobrać odpowiedni kształt brwi w stosunku do swojej twarzy i do dzieła. Rysujemy, aż w końcu uzyskamy zamierzony efekt. Poprawki polecam robić patyczkiem do uszu lub patyczkiem do skórek owiniętym w wilgotną chusteczkę ;). 

Efekt: Mam nadzieję, że chociaż w najmniejszym stopniu przydała Wam się ta notka. Pozdrawiam ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz